Kattansvarig

Stockholm

Angelica
Ordförande/ Kontaktperson
Mail: angelica@djurenschans.se
Telefon: pga problem med att få respekt för telefon tiderna är telefon nr borttaget, telefonkontakt fås efter mailkontakt.

Om du är intresserad av att adoptera eller lämna in din katt i området Stockholm fyller du enklast i gällande formulär så blir du sedan kontaktad av rätt kontaktperson direkt.

Kaninansvarig

Örebro/Stockholm
Johanna Rosenhed
Vice ordförande/ Kontaktperson

Mail: johanna@djurenschans.se

Telefon: 0761-99 20 22 (Observera att vi har vanliga arbeten och inte kan ta samtal vid alla tider. Så för att komma i kontakt med oss via telefon skriv ett sms om vad ärendet gäller så hör vi av oss så snart vi kan)

Örebro/Stockholm
Therese Bergman
Kontaktperson
Mail: therese@djurenschans.se
Telefon: 0720-02 78 51 (Observera att vi har vanliga arbeten och inte kan ta samtal vid alla tider. Så för att komma i kontakt med oss via telefon skriv ett sms om vad ärendet gäller så hör vi av oss så snart vi kan)

För ärenden gällande kaniner eller föreningsfrågor går det bra att kontakta Johanna eller Therese. Johanna och Therese är adoptions-och intagsansvariga för kaniner. Vid kontakt via mail lämna så mycket information som möjligt och gärna ett telefonnummer så att de kan nå dig.

OBS! Vill du lämna in en kanin, ring inte i första hand utan läs informationen under fliken Omplacera ditt djur ovan och skicka svar på de frågor vi listat där i ett mail.

Webbansvarig

Elin Ledenvik
Mail: webmaster@djurenschans.se

Kontaktperson för katt

Västra Götaland

Qamilla
Mail qamilla@djurenschans.se

Om du är intresserad av att adoptera eller lämna in din katt i området Västra Götaland fyller du enklast i gällande formulär så blir du sedan kontaktad av rätt kontaktperson direkt.

Stockholm

Ida, mail: ida@djurenschans.se Ida är endast kontaktperson på vissa katter i området Stockholm.

Kontaktpersoner för kanin

Örebro
Malin, mail: malin@djurenschans.se Malin är endast kontaktperson på vissa kaniner i området Örebro.
Olivia, mail: olivia@djurenschans.se Olivia är endast kontaktperson på vissa kaniner i området Örebro.