Kattansvarig

Stockholm/ Västra Götaland

Angelica
Ordförande/ Kontaktperson
Mail: angelica@djurenschans.se
Telefon: pga problem med att få respekt för telefon tiderna är telefon nr borttaget, telefonkontakt fås efter mailkontakt.

Om du är intresserad av att adoptera eller lämna in din katt i området Stockholm eller Västra Götaland fyller du enklast i gällande formulär så blir du sedan kontaktad av rätt kontaktperson direkt.

Angelica är också ordförande och kan svara allmänt på frågor kring föreningen.

Kaninansvarig

Örebro/Stockholm
Therese Bergman
Kontaktperson
Mail: therese@djurenschans.se
Telefon: 0720-02 78 51 (Observera att vi har vanliga arbeten och inte kan ta samtal vid alla tider. Så för att komma i kontakt med oss via telefon skriv ett sms om vad ärendet gäller så hör vi av oss så snart vi kan)

Endast akuta ärenden då Therese inte går att nå.
Johanna Rosenhed
Vice ordförande/ Kontaktperson
Mail: johanna@djurenschans.se
Telefon: 0761-99 20 22 (Observera att vi har vanliga arbeten och inte kan ta samtal vid alla tider. Så för att komma i kontakt med oss via telefon skriv ett sms om vad ärendet gäller så hör vi av oss så snart vi kan)

För ärenden gällande kaniner eller föreningsfrågor går det bra att kontakta Johanna eller Therese. Johanna och Therese är adoptions-och intags ansvariga för kaniner. Vid kontakt via mail lämna så mycket information som möjligt och gärna ett telefonnummer så att de kan nå dig.

OBS! Vill du lämna in en kanin, ring inte i första hand utan läs informationen under fliken Omplacera ditt djur ovan och skicka svar på de frågor vi listat där i ett mail.

Kontaktpersoner för katt

Västra Götaland

Angelica
Ordförande/ Kontaktperson
Mail: angelica@djurenschans.se

Stockholm

Ida, mail: ida@djurenschans.se
Ida är vår kontaktperson som utför intervjuerna på dom intresseanmälningar som kommer in.

Emilia, mail emilia@djurenschans.se
Katternas instagramansvarig
Emilia är kontaktperson endast till vissa katter, för allmänna frågor kontakta Angelica

Övriga kontaktpersoner:

Fadderansvarig för kanin: Natalia nås på mail: natalia@djurenschans.se
Fadderansvarig för katt: Qamilla nås på mail: qamilla@djurenschans.se